101dot 

101dot

tel.: +48 600 348 043
 
 
 


Aktualności 

 
  • 25 | 07
    2022

    Marcin Krzak nowym Dyrektorem Zarządzającym PEKAES

 
 
 
 

INFORMACJA PRASOWA                                                                     
Błonie, 25 lipca 2022 r.
 
 
 
GEODIS poinformował o zmianach w polskich strukturach PEKAES. Od lipca do zespołu operatora dołączył Marcin Krzak, który objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego PEKAES.
 

Marcin Krzak jest managerem z ponad 20-letnią praktyką w branży usług TSL. Sprawował wiele funkcji zarządczych, m. in. był Dyrektorem Operacyjnym w UPS Polska, a następnie Dyrektorem Generalnym UPS w Czechach, Słowacji i Ukrainie. Od 2005 roku piastował stanowisko Dyrektora Logistyki w warszawskim oddziale UPS, gdzie po roku awansował na stanowisko Dyrektora Generalnego UPS Supply Chain Solutions w Polsce. W tym czasie do jego głównych obowiązków należało zarządzaniem transportem drogowym, lotniczym i morskim. Ukończył International Marketing Master of Business Administration (M.B.A.) w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie im. Fryderyka Skarbka (2002-2003). Jest absolwentem Katedry Marketingu na Uniwersytecie Szczecińskim. 

 
- Wydarzenia ostatnich lat potwierdziły, że poszukiwanie nowych ścieżek i rozwiązań oraz stałe budowanie relacji z Klientem ma kluczowe znaczenie. Wspólny wysiłek całego zespołu PEKAES i GEODIS przekuwa się na sukces biznesowy, dlatego ogromnie się cieszę, że Marcin dołącza do naszego zespołu i życzę mu wielu sukcesów. mówi Olivier Royer, Executive Vice President GEODIS Road Transport.
 
Po połączeniu z Grupą GEODIS, PEKAES otwiera się na jeszcze większą ekspansję na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Tylko w ciągu ostatniego roku nowoczesne terminale powstały między innymi w Kaliszu, Głogowie Małopolskim i Mińsku Mazowieckim.
 
***
Grupa PEKAES to czołowa grupa logistyczna, którą tworzą spółki: PEKAES Sp. z o.o., Chemikals Sp. z o.o., Spedycja Polska SPEDCONT Sp. z o.o. PEKAES Sp. z o.o. jest jedną z największych spółek sektora TSL. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę Klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, kolejową, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne.
 
PEKAES dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci krajowych terminali dystrybucyjnych, siecią kolejowych terminali kontenerowych i przeładunkowych w Polsce oraz siecią kilkunastu partnerów zagranicznych we wszystkich kluczowych krajach Europy. W 21 polskich oddziałach, 3 terminalach kontenerowych oraz 7 magazynach logistycznych firma zatrudnia blisko 1 300 pracowników. Grupa PEKAES od 2021 roku jest częścią Grupy GEODIS.
 
Więcej informacji:
www.pekaes.pl
www.geodis.com
www.spedcont.pl
www.chemikals.pl
www.linkedin.com/company/pekaes
 
 
Kontakt dla prasy:
 
Joanna Więckowska                                                          Dorota Kaźmierska
PEKAES Sp. z o.o.                                                               101dot PR
T +48 516 013 684;                                                              T +48 600 348 043;
joanna.wieckowska@pekaes.pl                                            dorota.kazmierska@101dot.pl
www.pekaes.pl                                                                      www.101dot.pl
 
 

« powrót