101dot 

101dot

tel.: +48 600 348 043
 
 
 


Aktualności 

 
  • 25 | 04
    2022

    PEKAES Oddział Rzeszów w nowej lokalizacji

 
 
 
INFORMACJA PRASOWA                                                                       
Błonie, 25 kwietnia 2022 r.
 
 
PEKAES, czołowy operator logistyczny, oddał dziś do dyspozycji Klientów nowy terminal w Głogowie Małopolskim, gdzie przeniósł także swój lokalny Oddział. Doskonałe położenie oraz większe możliwości przeładunkowe terminalu zapewnią szybką i płynną obsługę przesyłek krajowych i międzynarodowych.

 
PEKAES rozwija sieć połączeń drobnicowych i stawia na rozbudowę swojej infrastruktury. W ramach kolejnego etapu inwestycji PEKAES wybrał Głogów Małopolski.

Terminal PEKAES w Głogowie Małopolskim jest położony przy węźle komunikacyjnym łączącym autostradę A4 z drogą krajową nr 9 (Warszawa-Rzeszów) oraz w bliskiej odległości od węzła komunikacyjnego drogi ekspresowej S 19 (Lublin-Rzeszów). Dodatkowo obiekt jest oddalony zaledwie 6 km od lotniska Jasinka. Wybór takiej lokalizacji nie był przypadkowy, gdyż magazyn w Głogowie Małopolskim będzie pełnić ważną rolę w dystrybucji przesyłek realizowanych na obszarze Podkarpacia.
 
Powierzchnia terminalu wynosi obecnie 3240 mkw. Docelowo będzie wynosić blisko 5000 mkw. Nowoczesny obiekt posiada zadaszoną rampę przeładunkową o szerokości 16 metrów, z możliwością zjazdu z rampy na poziom „0”. Natomiast pracownicy regionalnego Oddziału operatora zyskali nowoczesną, większą siedzibę o powierzchni socjalno-biurowej liczącej 350 mkw. 

Nowy terminal i siedziba Oddziału PEKAES Rzeszów znajduje się przy ulicy Strefowej 5A w Głogowie Małopolskim.
Więcej informacji na temat działalności spółki można uzyskać na stronie pekaes.pl.
 
***
Grupa PEKAES to czołowa grupa logistyczna, którą tworzą spółki: PEKAES Sp. z o.o., Chemikals Sp. z o.o., Spedycja Polska SPEDCONT Sp. z o.o. PEKAES Sp. z o.o. jest jedną z największych spółek sektora TSL. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę Klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, kolejową, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne.
 
PEKAES dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci krajowych terminali dystrybucyjnych, siecią kolejowych terminali kontenerowych i przeładunkowych w Polsce oraz siecią kilkunastu partnerów zagranicznych we wszystkich kluczowych krajach Europy. W 21 polskich oddziałach, 3 terminalach kontenerowych oraz 7 magazynach logistycznych firma zatrudnia blisko 1 300 pracowników. Grupa PEKAES od 2021 roku jest częścią Grupy GEODIS.
 
Więcej informacji na temat Grupy PEKAES znajdą Państwo na stronach:
www.pekaes.pl
www.spedcont.pl
www.chemikals.pl
www.linkedin.com/company/pekaes
 
 
Kontakt dla prasy:
Dorota Kaźmierska
101dot PR                                                             
dorota.kazmierska@101dot.pl
www.101dot.pl
 
 

« powrót