101dot 

101dot

tel.: +48 600 348 043
 
 
 


Aktualności 

 
  • 20 | 05
    2019

    PEKAES wspiera młodych Polaków

 

INFORMACJA PRASOWA                                                                                                                                                                                                                                      Błonie, 20 maja 2019 r.
 

 
W dniach 21-26 maja, grupa młodzieży ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni” będzie walczyć o mistrzostwo w Światowych Finałach Odyssey of the Mind na Uniwersytecie Michigan State w East Lansing w Stanach Zjednoczonych. Podobnie, jak w latach poprzednich, firma PEKAES udzieliła wsparcia reprezentacji „Iskierek” i zapewniła transport scenografii na konkurs.   
 
W świecie smartfonów, ciągłego zabiegania i pośpiechu znalazło się trochę miejsca dla pełnej pasji młodzieży, która postanowiła wziąć los w swoje ręce i zawalczyć o marzenia. Grupa zdolnych i ambitnych młodych ludzi została laureatami I stopnia w tegorocznym Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu w Gdyni.  Na to osiągnięcie pracowała przez wiele miesięcy kosztem swojego wolnego czasu. Teraz mają szansę na przygodę swojego życia – wyjazd na Finały Światowe Odysei Umysłu w USA.

Drużyna Iskierkowa znalazła się wśród 896 Drużyn z całego świata, które mają szansę powalczyć o mistrzostwo. Ambitni reprezentanci „Iskierek” przez wiele miesięcy z pasją realizowali autorską opowieść o wszechstronnie utalentowanym włoskim artyście i uczonym epoki Renesansu. Stroje, rekwizyty, scenografia zostały wykonane w większości z materiałów recyclingowych, a wszystko to w budżecie do 430 PLN!!! Scenografia wyobrażająca pracownię mistrza została wykonana z wykorzystaniem zdjęć RTG, kartonu, samodzielnie wykonanych ponad 200 szkiców mistrza, jutowych worków po ziemniakach, łubianek na owoce, kabli i części komputerowych, elementów z samodzielnie wyczesanej wełny odzyskanej ze starych poprutych swetrów oraz ponad 35 000 zużytych kapsułek po kawie.
 
Przetransportowanie takiej scenografii zza ocean wiązało się z pewnymi wyzwaniami logistycznymi ze względu na gabaryty kilkusetkilogramowego ładunku.

– Przy niestandardowych zleceniach, ważne jest zaplanowanie całej operacji i odpowiednie przygotowanie załadunku i rozładunku przesyłki. Udało się nam ustawić skrzynię na krótszym boku na dodatkowej palecie, co pozwoliło spełnić kryteria i wyekspediować scenografię drogą lotniczą. – stwierdza Maciej Furman, Air Freight Forwarding Manager PEKAES.

Usługa, którą zapewnił PEKAES obejmowała, rozładunek, ważenie i parametryzację, handling, kontrolę bezpieczeństwa oraz odprawę celną.
Uczestnictwo w Finałach Światowych Odysei Umysłu to wielka przygoda, ale też jeszcze większe wyzwanie. Na szczęście nie zostaliśmy z nim sami. W przetransportowaniu ogromnej scenografii jak zawsze mogliśmy liczyć na firmę PEKAES, która wspiera nas już kolejny raz. Firma podjęła się dostarczenia naszych dekoracji na miejsce konkursu i pokryła wszelkie koszty z tym związane. Transport dotarł już bezpiecznie na miejsce; teraz pozostaje czekać na dzień naszego występu. Jak zawsze dołożymy wszelkich starań, by godnie zaprezentować nasz kraj na Finałach Światowych. Na pewno będziemy walczyć do końca! mówi Zuzanna Sierakowska, trenerka Odysei Umysłu ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni”.
 
 – Cieszę się, że cała operacja przebiegła pomyślnie. Teraz trzymamy kciuki za udział „Iskierek” w Finałach Światowych Odysei Umysłu. To wspaniała inicjatywa! Zawsze jesteśmy otwarci na projekty edukacyjne, które wspierają rozwój młodych talentów. – dodaje Joanna Więckowska, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji PEKAES.

Odyseja Umysłu to program edukacyjny, realizowany w formie międzynarodowego konkursu, który kształtuje u młodych ludzi kreatywność, systematyczność, jak i umiejętność pracy grupowej. Wszystkie elementy wykorzystywane w zadaniach są wymyślone i samodzielnie wykonane przez dzieci, a realizacja zadania wymaga wielu godzin współpracy całego zespołu. Konkurs ma za zadanie rozwijać zdolności twórcze, i pozwala MARZYĆ, MYŚLEĆ i TWORZYĆ. Maksymą każdego Odyseusza jest: „W Odysei Umysłu każdy jest zwycięzcą”.
 

***
Grupa PEKAES to czołowa grupa logistyczna, którą tworzą spółki: PEKAES Sp. z o.o., Chemikals Sp. z o.o., Spedycja Polska SPEDCONT Sp. z o.o.
 
PEKAES Sp. z o.o. jest jedną z największych spółek sektora TSL. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę Klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, kolejową, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne.
 
PEKAES dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci krajowych terminali dystrybucyjnych, kolejowymi terminalami kontenerowymi i przeładunkowymi w Polsce oraz siecią kilkunastu partnerów zagranicznych we wszystkich kluczowych krajach Europy. W 19 polskich oddziałach, 3 terminalach kolejowych kontenerowych i przeładunkowych oraz 6 magazynach logistycznych, firma zatrudnia ponad 1 100 pracowników.
 
PEKAES inwestuje w najnowsze rozwiązania IT i stale udoskonala operacje logistyczne, dzięki czemu zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług. Więcej informacji na temat Grupy PEKAES znajdą Państwo na stronach:
www.pekaes.pl
www.spedcont.pl
www.chemikals.pl
www.linkedin.com/company/pekaes
 
 

 
 

« powrót