101dot 

101dot

tel.: +48 600 348 043
 
 
 


Aktualności 

 
  • 15 | 12
    2020

    PEKAES z misją pomocy

 

INFORMACJA PRASOWA                                                                                       
Błonie, 15 grudnia 2020 r.
 
 
 
Program PEKAES Pomaga trwa przez cały rok, a działania w ramach wolontariatu pracowniczego to już w firmie tradycja. Załoga czołowego operatora logistycznego co roku aktywnie uczestniczy w licznych akcjach charytatywnych. Lista potrzebujących stale rośnie. Priorytetem jest, by dotrzeć na czas i wesprzeć tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.
 
Pracownicy PEKAES doskonale wiedzą, jak pomaganie jest ważne. Dlatego każdego roku zespół Wolontariuszy przystępuje do działania i rusza z misją pomocy najbardziej potrzebującym.
 
 
 
„Szlachetna Paczka”, zbiórka plastikowych nakrętek i środków na leczenie i rehabilitację dzieci, czy wspólne akcje z Ośrodkami Pomocy Społecznej to przedsięwzięcia, w które PEKAES angażuje się od wielu już lat. Pracownicy Grupy PEKAES mają także możliwość zaproponowania akcji, w której chcieliby wziąć udział i dołączyć do zespołu PEKAES Pomaga.
 
Podobnie jak w latach poprzednich, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, każdy Pracownik oraz Przewoźnik PEKAES, może przygotować świąteczny upominek dla dziecka, którego rodzice znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wszystkie prezenty zostaną wręczone dzieciom w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia, podczas wizyty Wolontariusza.

W tym roku Wolontariusze z Oddziału PEKAES Zielona Góra z pomocą Działu Logistyki w Słubicach oraz Przewoźników i Kierowców, postanowili pomóc rodzinom pozostającym pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Dzięki zbiórce udało się zapewnić ciepłą odzież i obuwie dla kilku rodzin.
 
–  Nasi Pracownicy dostarczyli rzeczy, które dla tych rodzin byłyby trudne do osiągnięcia. Serca darczyńców są naprawdę ogromne! Już od początku grudnia dostarczamy potrzebującym  chemię gospodarczą, artykuły spożywcze, domowe przetwory oraz zabawki i słodycze dla dzieci. Wszystkie paczki są pięknie opakowane. Warto dodać, że Przewoźnicy współpracujący z PEKAES, przekazali, abyśmy nie zaklejali kartonów, gdyż płyną kolejne dary. Nasi Wolontariusze, Pracownicy i Partnerzy biznesowi są niesamowici! powiedziała Aneta Wawrzyniak, Wolontariusz PEKAES Pomaga z Oddziału w Zielonej Górze.
 
Liczy się moc pomagania!
 
PEKAES wspiera również „Szlachetną Paczkę”, czyli ogólnopolską akcję polegającą na wyborze rodziny i spełnieniu jej indywidualnych potrzeb. Pomoc Wolontariuszy PEKAES trafi również do Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach k. Warszawy, Domu Samotnej Matki w Łodzi oraz Domu Dziecka w Golance Dolnej. Przez ostatnie tygodnie, Pracownicy operatora, jak i ich rodziny, zaangażowali się także w projekt – „Paka dla bezdomnego szczeniaka” na rzecz Fundacji dla Szczeniąt Judyta. Dzięki akcji udało się zebrać pokaźną ilość darów, m.in. karmę, legowiska, kołdry, podkłady i koce.
 
Pomoc dla Ksawerego

Pracownicy PEKAES ruszyli także z pomocą dla Ksawerego Rynkiewicza, chłopca, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni i musi pilnie skorzystać z terapii genowej, zwanej najdroższym lekiem świata. Jej koszt wynosi 9 milionów złotych. Ponieważ pasek na internetowej zbiórce (www.siepomaga.pl ») praktycznie stoi w miejscu, Wolontariusze postanowili działać organizując zbiórkę książek na aukcję charytatywną. Wszystkie książki są systematycznie licytowane przez Wolontariuszy na  facebookowej stronie „LICYTACJE – KSAWERY kontra SMA”
 
– Akcji w których uczestniczymy jest naprawdę wiele, począwszy od dobrze znanych, ogólnopolskich projektów jak „Szlachetna Paczka”, a kończąc na tych lokalnych, które są również bardzo potrzebne i ważne, jak na przykład „Przekaż książkę na szczytny cel”. Nasz Zespół jest naprawdę niesamowity! Co roku zaskakuje nowymi pomysłami i z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do inicjatyw niesienia pomocy innym. – mówi Joanna Więckowska, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji PEKAES.

Finałem tegorocznego wolontariatu będzie Bożonarodzeniowa Aukcja Charytatywna. Pracownicy przygotowując ozdoby choinkowe na konkurs wewnątrzfirmowy, mogą przekazać swoje prace na licytację i w ten sposób wesprzeć osoby z bliskiego otoczenia Pracowników PEKAES, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
 
Warto pomagać!
 
 
***
Grupa PEKAES to czołowa grupa logistyczna, którą tworzą spółki: PEKAES Sp. z o.o., Chemikals Sp. z o.o., Spedycja Polska SPEDCONT Sp. z o.o.
 
PEKAES Sp. z o.o. jest jedną z największych spółek sektora TSL. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę Klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, kolejową, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne.
 
PEKAES dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci krajowych terminali dystrybucyjnych, kolejowymi terminalami kontenerowymi i przeładunkowymi w Polsce oraz siecią kilkunastu partnerów zagranicznych we wszystkich kluczowych krajach Europy. W 20 polskich oddziałach, 3 terminalach kolejowych oraz 6 magazynach logistycznych, firma zatrudnia ponad 1 200 pracowników.
 
PEKAES inwestuje w najnowsze rozwiązania IT i stale udoskonala operacje logistyczne, dzięki czemu zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług. Więcej informacji na temat Grupy PEKAES znajdą Państwo na stronach:
pekaes.pl
spedcont.pl
chemikals.pl
linkedin.com/company/pekaes

Kontakt dla mediów:
Dorota Kaźmierska
101dot PR
T +48 600 348 043;
dorota.kazmierska@101dot.pl
www.101dot.pl
 

« powrót