101dot 

101dot

tel.: +48 600 348 043
 
 
 


Aktualności 

 
  • 25 | 06
    2020

    Z PEKAES bezpiecznie i na czas!

 

INFORMACJA PRASOWA                                                                    
Błonie, 25 czerwca 2020 r.
 
 

ISOQAR potwierdza najwyższe normy bezpieczeństwa
 
PEKAES, czołowy operator logistyczny, ponownie otrzymał potwierdzenie spełnienia  wymagań normy Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Łańcucha Dostaw ISO 28000:2007. Certyfikacja stanowi zapewnienie, że PEKAES Oddział w Błoniu działa skutecznie, a procesy w przewozach spełniają światowe normy bezpieczeństwa w zakresie spedycji całopojazdowej krajowej i międzynarodowej.
 
 
ISO 28000:2007 dotyczy systemu zarządzania bezpieczeństwem łańcucha dostaw. Norma w tym zakresie pomaga firmom logistycznym, produkcyjnym oraz usługowym zminimalizować ryzyko wystąpienia incydentów mających wpływ na realizację usług. Szacowanie ryzyka w tym zakresie i podjęte na tej podstawie środki prewencyjne zapewniają ciągłość biznesu i bezpieczeństwo świadczonych przez PEKAES usług.
 
PEKAES uzyskał certyfikat ISO 28000:2007 w maju 2018 roku, po dwuetapowym audycie certyfikującym. Jednostka certyfikująca ISOQAR CEE w pierwszym etapie sprawdzała dokumentację, a następnie funkcjonowanie całego systemu zarządzania w firmie. Z kolei w maju 2020 roku odbył się drugi audyt przeglądowy, na podstawie którego ISOQAR CEE wydał pozytywną opinię w sprawie utrzymania w PEKAES certyfikatu ISO 28000:2007.
 
Jako nieliczni z naszej branży możemy się pochwalić certyfikatem, który został wydany przez ISOQAR, jednostkę działająca na rynku międzynarodowym. Certyfikacja systemu zarządzania Bezpieczeństwem Łańcucha Dostaw jest zapewnieniem dla naszych Klientów, że działamy zgodnie z światowymi normami w  tym zakresie. Zdecydowanie gwarancja bezpieczeństwa dostaw jest naszym priorytetem.mówi Paweł Polnik, Dyrektor ds. Jakości i Bezpieczeństwa PEKAES.
 
ISOQAR CEE w Polsce powstał pod koniec 2003 roku. Jest przedstawicielstwem brytyjskiej jednostki certyfikującej Alcumus ISOQAR Ltd. ISOQAR na świecie jest niezależną jednostką certyfikującą, która uprawniona jest do wykonywania audytów systemów zarządzania trzeciej strony  Polityką ISOQAR jest skupianie się na certyfikacji systemów zarządzania jakością, bezpieczeństwem łańcucha dostaw, bezpieczeństwem żywności, środowiskiem, energią, bezpieczeństwem i higieną pracy oraz bezpieczeństwem informacji.
 
 
***
Grupa PEKAES to czołowa grupa logistyczna, którą tworzą spółki: PEKAES Sp. z o.o., Chemikals Sp. z o.o., Spedycja Polska SPEDCONT Sp. z o.o.
 
PEKAES Sp. z o.o. jest jedną z największych spółek sektora TSL. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę Klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, kolejową, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne.
 
PEKAES dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci krajowych terminali dystrybucyjnych, kolejowymi terminalami kontenerowymi i przeładunkowymi w Polsce oraz siecią kilkunastu partnerów zagranicznych we wszystkich kluczowych krajach Europy. W 20 polskich oddziałach, 3 terminalach kolejowych oraz 6 magazynach logistycznych, firma zatrudnia ponad 1 200 pracowników.
 
PEKAES inwestuje w najnowsze rozwiązania IT i stale udoskonala operacje logistyczne, dzięki czemu zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług. Więcej informacji na temat Grupy PEKAES znajdą Państwo na stronach:
pekaes.pl
spedcont.pl
chemikals.pl
linkedin.com/company/pekaes
 
Kontakt dla prasy:
 
Dorota Kaźmierska
101dot PR
T +48 600 348 043;
dorota.kazmierska@101dot.pl
www.101dot.pl
 
 
 

« powrót